Orașul Iași este al doilea cel mai poluat oraș al României. Reducerea producției de deșeuri, reciclarea creativă, îngrijirea spațiilor verzi, alternative de transport, reducerea emisiilor de noxe și a nivelului de praf — încep pe o stradă și continuă în tot orașul.
Ediția cu numărul 3 a Street Delivery își propune o schimbare reală în felul în care privim încălzirea globală, oferind soluții pentru diminuarea efectelor ei asupra mediului și oamenilor.
Street Delivery Iași este un eveniment responsabil care își responsabilizează participanții, o platformă pentru ideile care contribuie la un oraș mai prietenos.
Închidem strada Vasile Pogor pentru mașini și o deschidem oamenilor, cu o prelungire sănătoasă în grădina verde a Casei Pogor.
PROGRAM vineri, 12 IUNIE
15:00-21:00 – Adrian Serghie – Conștientizarea resurselor risipite
15:00-22:00 – NEA – Co-Lateral
15:00-22:00 – Dragos Grafo – Face(A)Book
16:00-20:00 – Caramel Frames – FOREVERLAND
15:00-17:00 – AIESEC – Global Citizen
15:00-17:00 – Suportis – Atelier Green Spirit
17:00-22:00 – Go Forward Coaching /Synergy Romania Slacklining
17:00-17:35 – Sedinta de coaching individuala
18:00-18:35 – Sedinta de coaching individuala
19:00-19:35 – Sedinta de coaching individuala
20:00-22:00 – Limbo
15:00-20:00 – CTS Corner – Inchidem strada cu Kendama
15:00-20:00 – Mai Bine – Informeaza[-te]! Disemineaza! Actioneaza!
15:00-20:00 – Creative Seed – Make a Dream Come True Wall
15:00-20:00 – Pro Hunter Events – Tir cu arcul & Airsoft
15:00-22:00 – Klipa Creativ Pozitiv – Flori Urbane
15:00-22:00 – Mihai Filip Stancescu – Light of Sun Art – instalatie
16:00-20:00 – Centrul Local „Sf.Anton” Iasi – La Gulguț
16:00-20:00 – Clubul Creatorilor si Meru – Designul este de interes social
16:00-20:00 – Mai Bine – Atelier pentru Biciclete, Oameni si Pamant
16:00-20:00 – Noaptea Cercetatorilor – Do you speak science
19:00-21:00 – Ascend Edges – Parkour
19:00-21:00 – Noua Acropola – Raspunsuri filosofice la probleme actuale
19:00-21:00 – Cutia cu idei
19:00-21:00 – Idei pentru o lume mai buna
19:00-21:00 – Cinci minute de filosofie
19:00-21:00 – Ruleta virtutilor
15:00-18:00 – Mihaela Lungu – Obiecte pierdute
15:00-19:00 – Piața Publică – Orașul pe care ni-l dorim
15:00-22:00 – C.O.N.TOUR – Impletim povesti colorate
15:00-22:00 – Sebastian Rosca – Creat3D
15:00-21:00 – Upside Down – Upside Down
15:00-22:00 – iVELO – iVelo
15:00-22:00 – Tag The Sun – Hamace cazute din cer
15:00-22:00 – ASAI – Pavilion intrare
15:00-22:00 – Lex Hobby Store – Boardgames
Program scenă
17.00 – 18.00 – Damage [Iasi] – DJ set
19.00 – 19.45 – SIBTR [Iasi] – DJ set
20.00 – 21.00 – Fine It’s Pink [Iasi] – live
21.00 – 22.00 – Crowd Control [Bucuresti] – live
22.00 – 23.00 – Temple Invisible [Bucuresti] – live
PROGRAM Sâmbătă, 13 IUNIE
12:00-14:00 – AIESEC – Global Citizen
12:00-15:00 – Asociatia Himawari – Workshop Manga
15:00-17:00 – Workshop Origami
14:00-20:00 – Workshop Jocuri Japoneze – Shogi, Hanafuda Go
12:00-17:00 – Suportis – Atelier Green Spirit
12:00-12:30 – Centrul Cultural German – Die Neandertaler
14:00-14:30 – Die Neandertaler
16:00-16:30 – Die Neandertaler
12:00-19:00 – Piața Publică – Orașul pe care ni-l dorim
12:00-20:00 – Creative Seed – Make a Dream Come True Wall
12:00-20:00 – Pro Hunter Events – Tir cu arcul & Airsoft
12:00-20:00 – Mai Bine – Informeaza[-te]! Disemineaza! Actioneaza!
12:00-20:00 – Hackerspace Iasi – Hacking Planet Earth
12:00-20:00 – Caramel Frames – FOREVERLAND
12:00-21:00 – Upside Down – Upside Down
12:00-21:00 – Noua Acropola – Raspunsuri filosofice la probleme actuale
12:00-21:00 – Cutia cu idei
12:00-21:00 – Idei pentru o lume mai buna
12:00-21:00 – Cinci minute de filosofie
12:00-21:00 – Ruleta virtutilor
12:00-21:00 – Adrian Serghie – Conștientizarea resurselor risipite
12:00-22:00 – Klipa Creativ Pozitiv – Flori Urbane
12:00-22:00 – Lex Hobby Store – Boardgames
12:00-22:00 – Mihai Filip Stancescu – Light of Sun Art – instalatie
12:00-22:00 – iVELO – iVelo
12:00-22:00 – Tag The Sun – Hamace cazute din cer
12:00-22:00 – ASAI – Pavilion intrare
12:00-22:00 – NEA – Co-Lateral
12:00-22:00 – Sebastian Rosca – Creat3D
12:00-22:00 – Dragos Grafo – Face(A)Book
13:00-13:35 – Go Forward Coaching /Synergy Romania Sedinta de coaching individuala
14:00-14:35 – Sedinta de coaching individuala
15:00-15:35 – Sedinta de coaching individuala
17:00-22:00 – Slacklining
17:00-17:30 – Jocuri de improvizatie pentru copii
18:00-18:25 – Prioritizare prin desen
19:00 – Limbo for life
13:00-16:00 – CTS Corner & Edukid – Inchidem strada cu Kendama
14:00-18:00 – Mihaela Lungu – Obiecte pierdute
14:00-22:00 – C.O.N.TOUR – Impletim povesti colorate
16:00-20:00 – Centrul Local „Sf.Anton” Iasi – La Gulguț
16:00-20:00 – Clubul Creatorilor si Meru – Designul este de interes social
16:00-20:00 – Mai Bine – Atelier pentru Biciclete, Oameni si Pamant
16:00-20:00 – Noaptea Cercetatorilor – Do you speak science
16:00-22:00 – OnGoing – Iti poti mentine echilibru? Competite de sarit coarda
16:00-22:00 – Coaching cu copii prin desen
16:00-20:00 – Sound Art Studio – Workshop muzical
17:00-22:00 – Asociatia Tango Iasi – Tango Delivery
19:00-21:00 – Ascend Edges – Parkour
Program muzica
12.30 – 14.00 – Offcenter [Iasi] – DJ set
14.30 – 16.00 – Summer Vibes [Iasi] – DJ set
19.00 – 20.00 – 9 Ani Lumina [Iasi] – live
20.15 – 21.30 – Theory of mind [Cluj-Napoca] – live
21.45 – 23.00 – Tony Baboon [Bucuresti] – live
PROGRAM Duminică, 14 IUNIE
12:00-12:30 – Centrul Cultural German – Die Neandertaler
14:00-14:30 – Die Neandertaler
16:00-16:30 – Die Neandertaler
12:00-14:00 – AIESEC – Global Citizen
12:00-17:00 – Suportis – Atelier Green Spirit
12:00-17:00 – Caramel Frames – FOREVERLAND
12:00-18:00 – Hackerspace Iasi – Hacking Planet Earth
12:00-19:00 – Piața Publică – Orașul pe care ni-l dorim
12:00-20:00 – Mai Bine – Informeaza[-te]! Disemineaza! Actioneaza!
12:00-20:00 – Creative Seed – Make a Dream Come True Wall
12:00-21:00 – Adrian Serghie – Conștientizarea resurselor risipite
12:00-21:00 – Upside Down – Upside Down
12:00-22:00 – iVELO – iVelo
12:00-22:00 – Tag The Sun – Hamace cazute din cer
12:00-22:00 – Dragos Grafo – Face(A)Book
12:00-22:00 – Sebastian Rosca – Creat3D
12:00-22:00 – Klipa Creativ Pozitiv – Flori Urbane
12:00-22:00 – Mihai Filip Stancescu – Light of Sun Art – instalatie
12:00-22:00 – ASAI – Pavilion intrare
12:00-22:00 – NEA – Co-Lateral
13:00-13:35 – Go Forward Coaching /Synergy Romania Sedinta de coaching individuala
14:00-14:35 – Sedinta de coaching individuala
15:00-15:35 – Sedinta de coaching individuala
17:00-17:30 – Jocuri de improvizatie pentru copii
17:00-22:00 – Slacklining
18:00-18:25 – Prioritizare prin desen
19:00 – Limbo for life
13:00-16:00 – CTS Corner & Edukid – Inchidem strada cu Kendama
14:00-18:00 – Mihaela Lungu – Obiecte pierdute
14:00-22:00 – C.O.N.TOUR – Impletim povesti colorate
16:00-20:00 – Centrul Local „Sf.Anton” Iasi – La Gulguț
16:00-20:00 – Sound Art Studio – Workshop muzical
16:00-20:00 – Clubul Creatorilor si Meru – Designul este de interes social
16:00-20:00 – Mai Bine – Atelier pentru Biciclete, Oameni si Pamant
16:00-20:00 – Noaptea Cercetatorilor – Do you speak science
16:00-22:00 – OnGoing – Iti poti mentine echilibru? Competite de sarit coarda
16:00-22:00 – Coaching cu copii prin desen
17:00-22:00 – Asociatia Tango Iasi – Tango Delivery
12:00-21:00 – Noua Acropola – Raspunsuri filosofice la probleme actuale
12:00-21:00 – Cutia cu idei
12:00-21:00 – Idei pentru o lume mai buna
12:00-21:00 – Cinci minute de filosofie
12:00-21:00 – Ruleta virtutilor
19:00-21:00 – Ascend Edges – Parkour
Program muzică
12.30 – 14.00 – Maria Magdalena [Iasi] – DJ set
14.30 – 16.00 – Logical Elements & Shivay [Iasi] – DJ set
16.30 – 17.30 – Evolve Dubz [Iasi] – DJ set
17.30 – 18.30 – Keeble [Iasi] – DJ set
18.30 – 19.30 – Andrew Red Hand [Iasi] – DJ set
20.00 – 21.00 – George and The Bad Habits [Iasi] – live
21.00 – 22.00 – Thrills [Iasi] – live
22.00 – 23.00 – Rappa Muffin [Iasi] – live
În fiecare zi:
Expozanți
Chitzibushara si Mup, Elena Biciusca, Ziurel, Urzeala, by A G Hands, Irina Secrieriu, REDU, Taina Vie, Alina Bitea, Uituka
Food & Drinks
Cafeneaua Acaju , Teo’s Café, CTS, Cuib, Cuptorul Moldovencei